Kurs Basic Sidemount

Podstawowy kurs sidemount to pierwszy stopień wtajemniczenia. Polecam go nie tylko osobom, które nie miały jeszcze możliwości zanurkowania z butlami pod pachami ale również tym nurkom, którzy próbowali sami uporać się z zawiłościami ustawienia uprzęży oraz worka i nie miały możliwości przećwiczenia podstawowych umiejętności, procedur awaryjnych, autoratownictwa czy też nie są zadowoleni ze swojego trymu, sylwetki czy sposobów poruszania się pod wodą.
Zajęcia rozpoczynamy od części teoretycznej a następnie przechodzimy do skrupulatnego ustawienia uprzęży, gumek, d-ringów, pasków, automatów, węży , karabinków i butli. Czynności te są pracochłonne lecz niezbędne do dalszej pracy już pod wodą. Po skonfigurowaniu sprzętu omawiamy ćwiczenia i niektóre z nich „przerabiamy na sucho”.
Po tej części wskakujemy do basenu lub wody basenopodobnej gdzie instruktor Michur dokonuje ostatnich korekt ustawień. W trakcie zajęć basenowych instruktor prezentuje umiejętności a kursant próbuje je powtórzyć. Zajęcia basenowe są wideo rejestrowane a zapis jest następnie analizowany i omawiany w trakcie dyskusji instruktora z kursantem.
Kolejny etap kursu to nurkowania w wodach otwartych gdzie kontynuujemy naukę skillsów oraz procedur doskonaląc jednocześnie pływalność oraz style pływania w nurkowaniu.
Nurek po kursie w Sidemount Silesia musi spełnić wymagania narzucone przez standardy organizacji (PADI lub SDI) lecz gwarantuję, że posiadał będzie wiedzę i umiejętności poza wspomniane standardy wykraczające.
Zapraszam!

Dowiedz się więcej...

dowiedz sie więcej o tym jak wygląda kurs tutaj

Zobacz inne kursy...